شرکت پایازرند بعنوان تولید کننده رنگ های صنایع بسته بندی و خودرو در سال 1381 فعالیت خود را آغاز نمود و در مدت کوتاهی توانست به یکی از تامین کنندگان پوشش های مورد مصرف در صنایع بسته بندی و خودرو گردد و با همکاری با شرکت های خودرو سازی نظیر زامیاد، تامین کنندگان سایپا و دیگر صنایع نظیر صنایع بسته بندی ایران، مسعود مارک و تولیدکنندگان قطعات موتور سیکلت گردید و در سال 1387 با اجرای طرح توسعه خود، به شهرک صنعتی مامونیه در 80 کیلومتری تهران انتقال یافت. این شرکت به لحاظ قرار گیری در کنار شاهراه شمال جنوب و آزادراه همدان دارای مزیت عالی در حمل و نقل و سرویس دهی به مشتریان می باشد. در طرح توسعه این شرکت یک واحد بزرگ رزین سازی با ظرفیت سالانه 5500 تن پیش بینی شد که به همراه سیستم های کنترل به روز و آزمایشگاهی کامل، یکی از کامل ترین واحد های پخت رزین پلی استر و آلکید رزین می باشد.
تیم فنی فروش ما با تجربیات علمی و عملی گسترده به نیازهای مشتری اشراف کامل داشته و می تواند شریک خوبی در راستای تامین خواسته های شما عزیزان باشد.
پشتوانه ما داشتن دو تیم قوی و با تجربه در زمینه تولید و ارائه خدمات به مشتریان می باشد که بر اساس تجربه 15 ساله آنان حاصل شده است.
توانمندی ما:
ما با استفاده از مواد اولیه مرغوب از منابع مورد اطمینان و برتر سعی در ارائه کیفیتی تضمین شده داریم. مواد اولیه ما قبل از مصرف به دقت توسط پرسنل کنترل کیفیت ارزیابی شده و در صورت انطباق با استاندارد وارد فرآیند تولید می گردد.
واحد تحقیق و توسعه ما با تجهیزات مدرن و کارآمد قادر به شناسایی نیاز مصرف کنندگان و ایجاد محصولات جدید و ارتقاء مستم کیفیت می باشد.
از نظر ما کیفیت یعنی محصول درست با قیمت مناسب.
معرفی رزین پلی استر:
رزین پلی استر غیر اشباع در یک فرآیند شیمیایی که حاصل واکنش یک اسید دوعاملی و یک الکل دو عاملی (گلیکول) می باشد به دست می آید. که در صنایع مختلف نظیر لوله سازی، فایبرگلاس و قطعه سازی خودرو به روش های قالب گیری ورقه ای، لایه گذاری دستی و … استفاده می شود.
در فرآیند واکنش با اسید دو عاملی نظیر فتالیک آنیدرید و مالئیک آنیدرید با گلیکول نظیر منو اتیلن گلیکول یا منو پروپیلن گلیکول که حاصل این واکنش پلیمر پلی استر غیر اشباع و آب می باشد.
با افزودن حلال واکنش دهنده نظیر منومر استایرن، سیّالیّت رزین کاهش یافته و تا حد مطلوب تنظیم می گردد. در ادامه در هنگام مصرف رزین با افزودن پراکساید و کبالت واکنش رادیکالی که واکنشی سریع و گرمازا است آغاز می شود و با ایجاد پیوند بین مونومر استایرن و پلیمر شبکه ای مستحکم ایجاد می کند.
به دلیل ماهیت گرمازایی واکنش در هنگام مصرف نیاز به دقت زیاد در نسبت اختلاط می باشد؛ چون مصرف زیاد شتاب دهنده یا پراکسید می تواند باعث حریق گردد.

تولیدات شرکت پایازرند عبارتند از:

  • انواع رزین های پلی استر غیر اشباع
  • انواع رزین های آلکید
  • طیف گسترده و کاملی از رنگ های اتومبیلی، حفاظتی و ساختمانی